Račiansku časovku vyhral Kostelničák

Autor: Martin Neradovič | 2.5.2011 o 9:17 | (upravené 2.5.2011 o 10:51) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  1109x

Prvého mája sa v bratislavskej Rači ukutočnil prvý ročník časovky do vrchu, ktorá merala 6 kilometrov s prevýšením 340 m. Účasť bola veľká a na štarte figurovali aj mená ako Martin Kostelničák, Martin Belás, bratia Škopekovci, Jaro Buchtik a veľa ďalších kvalitných pretekárov.

Už pri príchode k amfiteátru v Rači bolo vidieť, že dnes nebude o pretekárov núdza. Miest na parkovanie bolo síce ešte dosť, ale „amfík" sa plnil cyklistami na rôznych tipoch bicyklov. Na prezentácii som dlho nečakal, preto som sa mohol ísť prezliecť. Cestou k autu som prehodil pár slov so známimi. S tímovým kolegom Jožkom sme to spustili dolu k hlavnej ceste a po bočných uličkách sme sa trocha zahriali. Môj štart bol naplánovaný na 10:22, bol som 25-ty v poradí. Predo mnou Karol Voltemar, ktorého asi ťažko dobehnem s jeho 30 sekundovým náskokom. Dve minúty po mne vyrazí môj tímový kolega Jožko a ja len dúfam, že ma nebude zdraviť niekde v kopci. Stopky časomeračov ukazujú 10:22 a ja vyrážam v ústrety prvému dlhému stúpaniu. Pulzmeter ukazuje 170, vstávam zo sedla. Predbieham prvého pretekára. Nie je ľahké udržať vysoké tepmo, no snažím sa a hlasno sa povzbudzujem vpred. Pred koncom stúpania predbieham ďalšieho pretekára. Trať nás vedie 180 stupňovou zákrutou do mierneho kopca pred studničkou Zbojnička. Tu naberám rýchlosť, predo mnou ďalší pretekár. Prechádzam okolo Červeného kríža kde ma čáká krátky ale výživný kopec. Po vystúpaní na vrchol mám pred sebou pretekára v modrom drese, ktorého sa snažím predbehnúť. Podarilo sa mi to, vedel som, že už ma nič vážne nečaká. Mierne stúpanie a posledný kopec pred cieľom. Pred stúpaním počujem, ako ma ľudia v blízkosti cieľa povzbudzujú a ja siaham po posledných silách - zrýchľujem. Cieľ. Minútku a pol po mne prichádza do cieľa Jožko a ja už tuším, že čas budem mať lepší.

 

Chlapci v cieli si už pochutnávali na čapovanom pivečku, niekto od smädu drží v rukách kofolu. Ja to priľahlou cestou spúšťam dole na štart, čo bola dobrá voľba. Po príchode na parkovisko začalo pršať, posledným pretekároch robil spoločnosť dážď. Medzi týchto pretekárov patrila aj naša tímová kolegyňa Monika, ktorej to ale výrazne prospelo a vyjazdila si vo svojej kategórii krásne 3. miesto. Ja som obsadil 29. miesto v kategórií mužov 19 až 39 ročných s časom 20:35. Prvý ročník Račianskej časovky sa vydaril  a organizátorom patrí veľká vďaka za ďalší vydarený pretek.

 

 

Galéria fotogafií z preteku od Kristínky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?