O kolečko na lige pre mladého, bednička prvá pre ...

Autor: Martin Neradovič | 6.6.2011 o 9:51 | (upravené 6.6.2011 o 9:58) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  811x

  V nedeľu ráno počasie naznačovalo pekný letný deň. Po rannej údržbe bicykla a výdatných raňajkách (podotýkam, že som mal párky ), som po vlastných (myslím tým kolesá ), vyrazil smerom na Dlhé diely. Vietor bol viac ako priaznivý, fúkal oproti mne. Čo sa dá robiť. Zase som si vybral ten správny čas. Bohuš s „vlajkonosičkami" a Martinkom išli pohodlne autom - dobrá voľba.  

 

Po príchode na miesto určenia boli prípravy v plnom prúde, okrem elektrocentrály. Tá tento krát robila organizátorom nemalé problémy. Najhoršie bolo, že si človek nemohol dať ani čapovanú kofolu. Podujatie sa začalo súťažami detí, resp. rodičmi detí, ktoré mali štart ako prvé. Rodičia boli opäť ambicióznejší ako ich ratolesti a bolo ich počuť po celej lúke. Kričali po deťúrencoch na dvoch kolesách ako keby išlo o život... Nasledovali kadeti, následne o 12.00 bol tradične štart hlavných kategórií. Rozhodca ma stavia do tretej rady a tak sa radím radšej od  kraja, lebo viem, že kým sa ja spamätám, pelotón bude predo mnou. Otec v pozadí s ďalšími tromi jazdcami. To vyzerá nádejne. ELITA v jeho kategórií dnes oddychuje pri takom peknom počasí určite niekde na Zlatých pieskoch a užíva si pekného dňa.  Ich chyba. Vlastne nie všetci oddychujú. Niektorí prišli tímových kolegov podporiť, že Jožko? Ten, keď videl tú zostavu na štarte div mi „picigel" nevytrhol z pod .... Alebo to som mu ho ja ponúkal?? Teraz neviem :D. Odštartované. Ostrý a kamenistý zjazd v prvom kole nemám rád, lebo pri tom počte pretekárov vždy čakám, kto ma zostrelí dole. Na lúke teplo ako na Sahare, cítim že to nerobí dobrotu. Prvé kolo sa ide celkom fajn. Na stojke ma povzbudzuje Jožko hlasnými pokrikmi, ja bežím hore kopcom. Bežne to nerobím :D, ale nechcem zostať v hanbe. V druhom kole mi baby podávajú pitie a opäť tá lúka. „Horím". Kto toto vymyslel. Vchádzam do lesa a vánok ma troška schladí. Zatiaľ sa mi ide celkom dobre. Na stojke opäť hlasné povzbudzovanie a prvá informácia z boxov, že Bohuš je na treťom mieste. Potešilo a motivovalo ma to:D. Po tretí krát cez lúku. Bolo to ako za trest, no šliapem hore. V druhom stúpaní už idem na „malú pílu", ale snažím sa ísť kadenčne (to som pochytil od Jožka). Čas nemám zlý, spúšťam to dolu kopcom ako najrýchlejšie  to ide. Obzerám sa, lebo nemám dobrý pocit z toho, že som na štarte videl Kostela. V ďalšom stúpaní ma niekto predbieha. No kto to asi je?? Škopkovič  s Kostelom. A už mám o kolečko :D, ako ľahko. Na stojke opäť info z boxoch. Otec si zvýšil náskok, takže ak sa nič vážne nestane, bude tretí. Ja ležérnym tempom prichádzam do cieľa. Veď je to už jedno, aj tak ma nepustia ďalej. Čakám, ako sa vyvinie situácia o tretie miesto vo veteránskej kategórií. Je to tam!! Vidím, ako sa ocino valí zo zákruty a gestom mi ukazuje, že je tretí. HURÁÁ!!

 

O kolečko je celkom fajn, to mi potvrdia zrejme viacerí :D Ale aj keby som čo robil,  dnes to chlapci odpálili vo veľkom štýle. Čas mal prvý okolo 41 minút a na to som sa bohužiaľ nechytal. Bohuš si počkal na vyhlásenie výsledkov. Prvá bedňa v histórii „piciglistiky" a dúfam že nie posledná. Ja som si to za trest (alebo odmenu?) odšliapal domov s vetrom v chrbte :D. A bojujeme ďalej....

 

Galéria od Kristínky

Mapa jazdy

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?